Kāpēc mans vīrs ir idiots?"
Ēna
Runas,
zemapziņa.
Apzinātā un neapzinātā pasaule, jeb mūsu prāta un dvēseles iekšējās dimensijas, ir kā divas monētas puses. Katrai ir sava nozīme, bet tās savstarpēji savijas un ietekmē mūsu dzīvi. Apziņa ir mūsu ikdienas pieredzes līmenis – tas, ko redzam, dzirdam un domājam. Savukārt neapzinātā pasaule jeb zemapziņa glabā mūsu dziļākās atmiņas, emocionālās reakcijas un neapzinātos uzvedības modeļus. Zemapziņa ir kā dziļa, neredzama aka, kas sevī glabā ne tikai šīs dzīves pieredzi, bet arī daudz plašāku un noslēpumaināku informāciju. Tā ir mūžīga informācijas krātuve, kas iesniedzas daudz dziļāk nekā mūsu piedzimšana. Zemazpziņā glabājas arī pieredzes, kas uzkrājušās pirms mūsu pašreizējās dzīves – dzimtas pieredze un pat iepriekšējo dzīvju nospiedumi. Zemapziņa bieži vien pārņem dzimtas ieradumus, pārliecības un pat neatrisinātos konfliktus, kas tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Šīs “mantotās” pieredzes ietekmē mūs līdzīgi kā ģimenes fiziskās pazīmes vai slimības. Ja dzimtā bijušas dziļas traumas, šie nospiedumi zemapziņā var ietekmēt mūsu emocionālo stāvokli, radot izjūtas, kas šķiet bez redzama iemesla. Piemēram, cilvēkam var būt nepamatots baiļu vai trauksmes sajūta, kas var būt “mantojums” no senču piedzīvotām krīzēm vai grūtībām
Tāpat arī iepriekšējo dzīvju pieredzes var atstāt savus nospiedumus mūsu zemapziņā. Dažos gadījumos cilvēki izjūt neizskaidrojamu pievilkšanos noteiktām vietām, interesēm vai nodarbēm, kas šķiet it kā pazīstamas, pat ja tās dzīvē nekad nav piedzīvotas. Tas tiek skaidrots kā iepriekšējo dzīvju atmiņas, kas, kaut arī dziļi apslēptas, tomēr turpina dzīvot un ietekmēt mūsu apziņu un lēmumus.
Turklāt mūsu zemapziņu var ietekmēt arī ārēja enerģētiska iedarbība vai maģiska prakse, kas vērsta pret mums. Dažādu enerģiju klātbūtne var radīt izmaiņas mūsu emocionālajā stāvoklī vai pat fiziskajā pašsajūtā, lai gan mēs ne vienmēr apzināmies šīs ietekmes avotu. Piemēram, negatīva enerģētiska ietekme, kas var nākt no citu cilvēku vārdiem vai domām, var veidot psiholoģiskus blokus, kas vēlāk manifestējas kā šķēršļi mūsu dzīvē. Šādā gadījumā cilvēks var būt nomākts vai sastapties ar neveiksmēm, kuras viņam šķiet neizskaidrojamas.
Atbrīvošanās no it kā sargājošā, bet patreizējā dzīvē nevēlamā dzimtas mantojuma vai iepriekšējo dzīvju nospiedumiem, kā arī aizsardzība pret ārēju enerģētisku ietekmi var būt iespējama, praktizējot dažādas garīgās metodes. Sistēmiskie sakārtojumi , dažādas citas sistēmfenomenoloģijas Lauka prakses kas notiek Lauka Klubā var palīdzēt transformēt šos ierakstus un pārveidot zemapziņu. Tas ir ceļš uz iekšējo brīvību, kas ļauj mums dzīvot patiesi savu dzīvi, nevis iet pagātnes nospiedumu pavadā..
Kad mēs sākam dzīvot apzinātā saskaņā ar savu būtību, apzinoties un dziedinot zemapziņā esošos ierakstus, dzīve sāk plūst vieglāk. Pārvarot šo neredzamo ietekmi, mēs iegūstam iespēju izvēlēties dzīves ceļu ar skaidru apziņu un mērķtiecību. Tas ir kā uzplaukums, kurā mēs apzināti ieelpojam savu īsto būtību, atsakoties no veco nospiedumu ēnām un piepildot dzīvi ar gaismu un mīlestību.

Projekcija.

Vecāku projekciju tēma mūsu attiecībās ir psiholoģisks fenomens. Lielākā daļa no mums dzīvo ar domu, ka izvēlējāmies partnerus tāpēc, ka mūs piesaistīja viņu humors, asprātība vai kopējās intereses. Bet ironija ir tajā, ka ļoti bieži mūsu partneris neapzināti kļūst par mūsu vecāku "atveidu". Šis process, ko psiholoģijā dēvē par projekciju, ir senas, bērnībā izveidotas emocijas, kas nemanot izslīd uz skatuves pie ikdienas sadzīves drāmām. Bērnībā mēs uzkrājām visādus labus un ne tik labus priekšstatus par attiecībām un aprūpi, kas vēlāk pārtop par nevainīgu ekspektāciju – vai mūsu partneris šo tēlu piepildīs?
Astoņi vārti.

Jaudīgs vakars.


Toksiskie ?!?

Mūsdienu pasaulē, kas piedzīvo straujas pārmaiņas, tehnoloģiju attīstību un nemitīgu informācijas plūsmu, cilvēka iekšējā pasaule bieži ir apjukuma, trauksmes un neziņas pārņemta. Globalizācija un zināšanu apmaiņa starp dažādām kultūrām ir atklājusi milzīgu daudzumu filozofisku mācību un garīgu tradīciju, kas katra savā laikā un telpā ir sniegušas atbildes uz cilvēka lielajiem jautājumiem. Senatnes gudrība, sākot ar grieķu filozofiem un beidzot ar Austrumu mistiķiem, sniedz mūžīgas atziņas, kas arī šodien var palīdzēt cilvēkam orientēties dzīves sarežģītībā.
Tomēr bieži vien šīs senās mācības tiek izprastas kā atsevišķi domāšanas virzieni, kas pastāv neatkarīgi viens no otra, šķietami nesavienojami. Mūsdienu cilvēkam, meklējot mieru un jēgu, var būt grūti izvēlēties vienu ceļu, jo katram no tiem ir savas unikālās stiprās puses un arī trūkumi. Taču šodienas pasaulē mēs varam izmantot globālo pieeju, lai radītu jaunu sintezētu filozofiju, kas apvienotu dažādu mācību stiprākos elementus. Šajā laikmetā, kurā robežas starp valstīm, kultūrām un filozofiskām tradīcijām kļūst plūstošas, mēs esam unikālā pozīcijā apvienot šīs atziņas jaunā un integrētā konceptijā, kas balstīta uz iekšējo līdzsvaru.
Šo jauno pieeju varētu saukt par "Apzināto līdzsvaru" – ceļu, kas apvieno stoicisma paškontroli un tikumu, budisma nepieķeršanās un apzinātības praksi, kā arī eksistenciālisma brīvību veidot savu jēgu. Apzinātais līdzsvars piedāvā iespēju dzīvot saskaņā ar modernās dzīves realitātēm, vienlaikus nezaudējot saikni ar mūžīgajiem garīgajiem principiem. Tā nav vienkārši filozofiska teorija, bet gan praktiska pieeja, kas palīdz cilvēkam rast skaidrību un mieru gan ikdienas izaicinājumos, gan eksistenciālos jautājumos.
Šī konceptija piedāvā ceļu uz iekšējo stabilitāti un harmoniju, neskatoties uz ārējiem satricinājumiem, un tādējādi veido atbildi uz daudziem šodienas cilvēka jautājumiem: Kā atrast jēgu pasaulē, kas ir nepārtraukti mainīga? Kā saglabāt iekšēju mieru neskaidrību un haosa vidū? Apzinātais līdzsvars atbild uz šiem jautājumiem, sniedzot jaunu, globālu un integrētu skatījumu uz cilvēka dzīvi un pasauli.
Apzinātais līdzsvars ir kā smalks virves gājiens starp realitāti un garīgumu. Tas aicina būt klātesošam tagadnē, bet nepievienot tai lieku nozīmi. Šajā klātbūtnē ir miers, jo cilvēks apzinās, ka visa pasaule ir tikai enerģijas plūsma, kurai viņš var pieskarties, bet nekad to pilnībā neiegūt.
Dzīvojot šajā filozofijā, cilvēks pieņem neizbēgamās pārmaiņas, taču viņa paša būtība ir nemainīgs centrs, kas savieno viņu ar lielāku kosmisko kārtību. Tas dod spēku un mieru grūtību brīžos un iedvesmo rīkoties ar skaidru apziņu.
Līdzsvara būtība ir mierīgā apzinātībā – sapratnē, ka viss ir pārejošs, bet katrs mirklis ir vērtīgs. Tā nav pasivitāte, bet gan aktīva piedalīšanās dzīves ritmos, neļaujot tiem noteikt cilvēka vērtību.
Šī konceptija ved uz iekšēju harmoniju, kurā prāts, dvēsele un rīcība darbojas saskaņā. Tā ir dzīvošana ar dziļu iekšējo mieru, zinot, ka gan pasaules mainīgums, gan indivīda brīvība ir daļa no vienotās pasaules kārtības.
Reinkarnācijas ceļojumi.
Meditācijas tehnika iepriekšējo dzīvi atklāšanai
Sagatavošanās:
Izvēlies klusumu: Atradi mierīgu vietu, kur tevi netraucēs.
Iestatīšanas laiks: Ieteicams veltīt meditācijai vismaz 20-30 minūtes.
Elpošana un relaksācija:
Sēdi vai guļi ērti, aizver acis un sākotnēji koncentrējies uz savu elpošanu.
Lēnām ieelpo caur degunu, turēts uz brīdi, un izelpo caur muti. Atkārto šo procesu vairākas reizes, līdz jūties pilnīgi relaksējies.
Elpošana:
Sāc ar lēnu, dziļu elpošanu. Ieelpo caur degunu, turēts uz brīdi, un izelpo caur muti.
Turpini šo elpošanas ritmu, līdz jūties mierīgi.
Apzināšanās:
Kājas: Sāc ar kājām. Veltiet uzmanību katrai kājas daļai – pirkstiem, pēdām, potītēm. Iedomājies, kā tās atslābinās.
Kāju muskuļi: Lēnām pārej uz teļiem un ciskām. Apzinies, kā šie muskuļi atbrīvojas.
Vēdera zona: Veltiet uzmanību vēderam. Sajūti, kā tas paceljas un krīt ar katru ieelpu un izelpu.
Krūšu kurvis: Pārej uz krūšu kurvi. Sajūti, kā gaisma ieplūst tavā krūtī ar katru ieelpu un kā spriedze iznīkst ar katru izelpu.
Rokas: Veltiet uzmanību rokām – plaukstām, pirkstiem, elkoņiem. Sajūti, kā tās kļūst smagākas un atslābinās.
Pleci un kakls: Pārej uz pleciem un kaklu. Iedomājies, kā spriedze no šīm vietām izzūd.
Seja: Pēdējais solis ir pievērst uzmanību sejai. Apzinies, kā zoda, lūpas, vaigi un pieres muskuļi atslābinās.
Vispārēja relaksācija:
Kad esi apzinājies un atslābinājis katru ķermeņa daļu, iedomājies, ka tu esi apņemts ar siltu, nomierinošu gaismu. Šī gaisma izplatās visā tavā ķermenī, sniedzot mieru un atvieglojumu.
Vizualizācija:
Vizualizē, kā ap tevi sāk veidoties tunelis vai ceļš, kas ved uz pagātni.
Ceļojuma sākums:
Iedomājies, ka ej pa šo ceļu. Apzināti lūdz, lai tavs iekšējais gudrības avots parādītu to iepriekšējo dzīvi, kurā biji visviedākais.
Kad jūti, ka esi nonācis pareizajā vietā, lūdz, lai parādās attēli, sajūtas vai stāsti no šīs dzīves.
Pieredzes apzināšanās:
Esi atvērts visam, kas parādās. Nepiespied sevi interpretēt, vienkārši novēro un pieraksti visu, kas nāk prātā.
Iespējams, tu redzēsi ainas, sajūtas, cilvēkus vai vietas, kas saistītas ar tavu viedumu.
Atgriešanās:
Kad esi pabeidzis ceļojumu, pateicini sev par šo pieredzi.
Lēnām atgriezies pie savas elpošanas, iztēlojoties, kā tu pārvietojies atpakaļ pa tuneli vai ceļu.
Kad esi gatavs, lēnām atver acis un atgriezies šeit un tagad.
Pārdomas:
Ņem laiku, lai pierakstītu savas sajūtas un pieredzes pēc meditācijas. Tas var palīdzēt labāk saprast, ko esi ieguvis no šīs meditācijas
Holodinamika

Meditācija: Satikšanās ar Iekšējo Bērnu


Subpersonas un MAK

Karlos Kastaņeda

Kapitālisma sistēma.
Pārdomas pēc vienas sarunas.
Reja Bredberija grāmatā "451 grāds pēc Fārenheita" ugunsdzēsēju profesija ir radikāli mainījusies. Tradicionāli ugunsdzēsēji dzēšs ugunsgrēkus, taču šajā distopiskajā pasaulē viņu galvenais uzdevums ir dedzināt grāmatas. Sabiedrībā grāmatas ir aizliegtas, jo tās tiek uzskatītas par bīstamām – tās veicina neatkarīgu domāšanu un emocijas, kas var izraisīt haosu. Ugunsdzēsēji tā vietā, lai novērstu ugunsgrēkus, patiesībā dedzina jebkādu literatūru, lai kontrolētu sabiedrību un uzturētu tās atkarību no valdības noteiktās realitātes.